Kalendář událostí

Výstava: Rada Vacátko zasahuje - Hříšní lidé města pražského

 Banery web 3

Zámek Slavkov - Austerlitz zve na výstavu Rada Vacátko zasahuje aneb Hříšní lidé města pražského, která bude k vidění od 23. března do 28. května.
Výstavní projekt chce připomenout úspěšný televizní seriál z tvorby Československé televize - Hříšní lidé města pražského. Tento původní seriál z prostředí pražské pátračky/mordparty se odehrává v době První republiky ve 30. letech 20. století. Kriminalistické zápletky v seriálu o 13 dílech (+ 4 filmech) volně vycházejí ze skutečných kriminálních případů - podle knižní předlohy Jiřího Marka.
Na výstavě budou prezentovány nejenom informace o seriálu, ale i ze zákulisí natáčení. K vidění budou slušivé společenské kostýmy s množstvím módních doplňků, jako jsou elegantní klobouky nebo rukavičky, kabelky, bižuterie atd. Originály (kromě 6 kostýmních kompletů z fundusu ČT = inspektoři) nahradí historické kostýmy a vše bude nastylizováno jako při pravém natáčení. Nechybí vybavení policejní stanice nebo např. továrníkovy pracovny, jídelny, šatny - garderóby, kavárny, kuchyně, ordinace, obývacího pokoje a dalších dobových zákoutí.
Expozici doplňuje detektivní příběh Vražda továrníka Skalského, kdy si návštěvníci zahrají na asistenty inspektorů s úkolem najít zákeřného vraha. Za správné vyřešení zločinu budou odměněni.

KDY: Od 23.3.2017 do 28.5.2017 dle otevírací doby zámku

KDE: Zámek Slavkov-Austerlitz, místnost v přízemí Šetlík

VSTUPNÉ: 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě) na pokladně zámku

Rada Vacátko

Zpět