POZVÁNKA: Hrůzostrašné prohlídky zámku

Prokažte  odvahu a přijďte v sobotu 28. 10. 2017 na Zámek Slavkov – Austerlitz. V časech 18:00, 19:00 a 20:00 hod. Vás Morticie Addamsová provede svým sídlem s bohatou historií bolesti a utrpení. Mimo to se také seznámíte s dalšími zrůdnými obyvateli panství a možná budete i pozváni na upíří svatbu (jako zákusek?)…

Pokračovat ve čtení

VÝSTAVA: Kdo si hraje, nezlobí

08 Kdo si hrajeSe stavebnicí si v dětství hrál snad každý. Nyní se tato hravá interaktivní výstava českých stavebnic pro celou rodinu na nějakou dobu přesune i do prostorgalerie v přízemí na Zámku Slavkov – Austerlitz. Nebudou zde jen vystavené exponáty, ale můžete si i pohrát a stavět bez ohledu na Váš věk od 1. srpna do 17. září 2017. Těšit se můžete na hernu s více než tisíci díly stavebnic Seva, Seko, Disco, Blok a Mosaic z produkce české firmy Beneš a Lát. V interaktivní dílně si i rodiče jistě rádi zavzpomínají na své dětské časy a využijí možnost společně vytvořit originální stavbu. Vstupné 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě) na pokladně zámku.

VÝSTAVA: Francie jak ji neznáte - panenky v tradičních krojích a kostýmech Francie

08 Výstava Francie

Výstava je věnována všem, kteří mají rádi Francii, folklór, panenky, hezké lidové kroje a historické kostýmy. Nenechte si ujít tuto výstavu, panenky budou v České republice vystaveny POPRVÉ a to od 3. 8. do 25. 11. v OK galerii v prvním patře zámku ve Slavkově u Brna.

Francouzské panenky „SUVENÝR“ se začaly vyrábět po roce 1930, se zavedením placených dovolených a následným rozvojem cestovního ruchu. Jsou oblečené do autentických lidových krojů a historických kostýmů Francie. Výstava ukáže rozmanitost a krásu lidových krojů celé Francie, Pařížanky v kostýmech z doby „Belle Époque“ aj.

Vstupné je jako obvykle 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě). Těšíme se na Vaši návštěvu.