Zámek vystoupil v reportáži Toulavé kamery

nasvícený zámek 3

Slavkov se do světových dějin zapsal 2. prosince 1805 bitvou tří císařů. Na místním zámku se čtyři dny po ní podepsalo příměří. Bývalé šlechtické sídlo proslavil i balkon, odkud Napoleon Bonaparte 3. prosince pronesl jednu ze svých nejslavnějších proklamací. S legendárním vojevůdcem je spojována i jedna postel, o které se říkalo, že v ní po bitvě přespal. Na památce probíhaly v posledních letech opravy, které finišují právě nyní. Na letošní sezónu tu připravili několik novinek. Kromě zámeckých komnat a sklepení se můžete projít i parkem, kde vás mimo jiné čeká pátrání po stromech, odpovídajících našemu znamení zvěrokruhu... to jsou slova, která najdete na webu Toulavé kamery. A podívejte se na reportáž, je opravdu povedená!

Na zámku najdete zábavu i pro děti

 1 1590154433 sochy 4

Zámek Slavkov-Austerlitz patří podle odborníků z CzechTouris mu mezi nejkrásnější neobjevené památky v Česku. A opravdu stojí za to tuto mohutnou barokní památku navštívit.
 
Zámek je proslavený zejména jako útočiště Napoleona Bonaparta po bitvě tří císařů. Můžete zde prožít pocity, které slavný vojevůdce zažíval, když ze zdejšího balkónu přednesl projev své vítězné armádě. To ale není zdaleka všechno, co vás v malebném městečku 20 kilometrů od Brna čeká. Připraveny jsou moderní zážitkové programy pro rodiny s dětmi, bezbariérový přístup do prohlídkových tras i rozmanité možnosti pohodových vycházek spojených s gastro zážitky i místním oceňovaným pivem.

Pokračovat ve čtení

Od pondělí 25. května otevíráme zámek

Coronavirus 3

 
V pondělí 25. května k nim přidáme i tradiční prohlídkovou trasu, jež prochází západním křídlem zámku - Historické sály. Zpřístupněna bude i kratší trasa situovaná v severním křídle - Historické salonky
 
Trasy budou přístupné od pondělí do čtvrtka v čase 10-17 hod. (poslední prohlídka v 16:00), v pátek a o víkendu od 10 do 19 hod. (poslední prohlídka v 18:00).
 
Během návštěvy zámku prosíme návštěvníky o dodržování bezpečnostních opatření, kterými jsou dvoumetrové rozestupy, zakrytí nosu a úst, aplikování dezinfekce na ruce při vstupu na výstavu a dodržování instrukcí, které se dozvíte přímo na místě od průvodců.
 
Děkujeme a těšíme se na viděnou!

Pokračovat ve čtení

Vracení vstupenek možné do 14. června 2020

Kopie návrhu IC FB příspěvky

Vzhledem k situaci v ČR se nemohla uskutečnit řada divadelních představení a koncertů v první polovině tohoto roku. Většina akcí má své náhradní termíny v září, některé jsou však přesunuty až na příští rok. Přehled termínů a možnost zakoupení vstupenky máte na stránce předprodeje. Zakoupené vstupenky zůstávají platné na náhradní termíny.
 
Pokud byste však rádi vstupenky vrátili, můžete tak učinit do 14. června 2020 vč. Ačkoli zákonná lhůta 30 dní byla stanovena na období 26. dubna - 25. května 2020, rozhodli jsme se pro Vás tuto dobu o pár dní navýšit. Vstupenky, které jste zakoupili v Informačním centru Zámku Slavkov - Austerlitz, tak zde můžete vrátit. Oproti vstupence Vám bude vyplacena částka za vstupenku v hotovosti.
 
Vracení vstupenek se vztahuje na následující akce: Veteranfest Slavkov 2020, Z operety do operety, Recitál Václava Neckáře a Filipa Rácze, Co takhle ke zpovědi..., Topfest 2020 a Lotrando a Zubejda.

Zámecké dobroty nyní zakoupíte přímo v parku

97270441 3446696335375404 4587486828356960256 n

Pokud jdete na prohlídku zámku či pouze navštěvujete park, pak si můžete zpříjemnit návštěvu drobným občerstvením, které nabízí food truck Zámecké restaurace Austerlitz. Ten se nově nachází v horní části parku u severního bazénu.
 
Občerstvit se můžete lahodnou kávou a k ní samozřejmě i chutným zákuskem.
V nabídce jsou i nejrůznější nápoje a chybět nesmí ani proslulé zámecké paštiky, které si můžete po návštěvě zakoupit jako vkusný suvenýr.
 
Food truck v parku najdete každý den, otevřen je od 11 do 19 hodin.