Cestovní ruch trochu jinak

Kazan foto 1

Příležitost prezentovat příklady dobré praxe, sdílet zkušenosti a inspirovat se v zahraniční nemá zámek příliš často. Ještě s větší radostí jsme pozvání přijali, když jsme se prostřednictvím Jihomoravského kraje dozvěděli, že zámek ve Slavkově si organizátoři mezinárodní konference v Rusku vybrali zcela záměrně.

Ptáte se proč? Zase ten slavný Napoleon…? Ale kdepak. Na zámku se totiž snažíme dát návštěvníkovi něco navíc. O čem mluvím? Podívejme na rozmanitost prohlídkových tras, množství kulturních a společenských akcí organizovaných pro různé cílové skupiny, vzdělávací programy pro školy nebo vyžití v zámeckém parku. 

Pokračovat ve čtení

Provoz zámku, informačního centra, městské knihovny a kina na přelomu roku

zámek zima22

Dovolujeme si vám oznámit provozní dobu zmíněných institucí v prosinci t. r. a v roce následujícím: 

Městská knihovna – knihovna bude od 14. prosince 2017 uzavřena. Poslední půjčovní den v tomto roce je tedy středa 13. prosince v obvyklých hodinách. Po Novém roce zahájíme provoz v  úterý 9. ledna 2018 od 9.00 hod. 

Kino Jas – také kino bude přes vánoční a novoroční svátky uzavřené. Poslední možnost zhlédnout filmové představení bude 17. prosince (neděle), kdy uvádíme animovanou komedii “Hurvínek a kouzelné muzeum“. 

Pokračovat ve čtení

Potopený zvon

12 divadlo potopeny zvon

Divadelní spolek Slavkov u Brna přichází za svými věrnými diváky se svojí další inscenací. Po úspěšném uvedení „Snu noci svatojánské“ a obnovené premiéře „Dámského krejčího“, vám tentokrát přinášíme pohádku pro nejmenší z pera autora dětských loutkových pohádek Bohumila Schweigstilla.

O autorovi : Bohumil Schweigstill byl povoláním učitel. Narodil se v obci Trhové Dušníky u Příbrami v roce 1875. Od roku 1900 byl učitelem a později i ředitelem školy v Praze. Zájem o všestranný duševní rozvoj dětí, podnítil jeho zájem o loutkové divadlo. V roce 1915 založil ve škole loutkovou ochotnickou scénu.

Pokračovat ve čtení

Výstava betlémů a vánočních stromečků

11 Výstava betlémy web3

Adventní čas je za dveřmi, a to nejen za těmi pomyslnými. Na slavkovském zámku v galerii v přízemí už zní ty nejkrásnější adventní písně a koledy. Přijďte si zkrátit radostné očekávání příchodu svátků míru a klidu každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin, až do ukončení sezóny 10. prosince. Výstavní galerie je zaplněná nejen mechanickými betlémy ze sbírky pana Bohumila Duška, vánoční dekorací či ukázkou štědrovečerní tabule, ale také vánočními stromečky, které nazdobily děti z MŠ Zvídálek, MŠ Korálky, Montyklubu a žáci a studenti ze ZŠ Tyršova, ZŠ Komenského a ISŠ. Vstupenku si můžete zakoupit na pokladně zámku 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě). Těšíme se na Vás.

Více informací zde

Beseda Slavkov u Brna v době světových válek

12 Beseda historie Slavkov u Brna web

V úterý 5. prosince 2017 se v Rubensově sále Zámku Slavkov-Austerlitz v 16:00 uskuteční beseda o slavkovské historii první poloviny 20. století – konkrétně o událostech ohraničených vypuknutím Velké (1. světové) války a ukončením 2. světové války a také o osobnostech spojených s městem Slavkovem u Brna. Na tato témata budou s účastníky diskutovat a odpovídat na jejich dotazy autoři nové publikace Slavkov u Brna v době světových válek – pan Bedřich Maleček ze společnosti BM Typo, který se o slavkovské dějiny dlouhodobě zajímá, archivářka Mgr. Michaela Zemánková ze Státního okresního archivu Vyškov se sídlem ve Slavkově u Brna a historik Mgr. Martin Rája, Ph.D. ze Zámku Slavkov-Austerlitz. Po ukončení besedy bude možné si nechat knihu podepsat od autorů.

Více informací zde