Zahájení sezóny na Zámku Slavkov-Austerlitz

Zahajeni2018 02

Dovolujeme si vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní zahájení nové sezony Zámku Slavkov – Austerlitz, které se ponese v duchu první republiky. Brány zámku se pro veřejnost opět otevřou ve čtvrtek 22. března 2018 v 16 hodin výstavou Svět kostiček a výstavou Ivy Hüttnerové. Uvidíte také video upoutávku na novou tajemnou expozici v podzemí a chybět nebude ani pozvánka na červnový Veteranfest. Buďte s námi u toho!
 
Bližší program je přiložen níže.

Pokračovat ve čtení

Ukliďme Slavkov!

uklidme slavkov plakát page 001

Pomozte nám i letos učinit Slavkov příjemnějším místem k životu! Zapojte se do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018 tím, že pomůžete vyčistit od odpadků své město - Slavkov u Brna.
 
Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!
 
Sraz dobrovolníků proběhne 7. 4. 2018 v 8:00 u kašny na Plackého náměstí. Přidejte se k nám!

Výsledky literární soutěže

DSC 4783 sklep 1 1

I letos vyhlásil Zámek Slavkov – Austerlitz literární soutěž – tentokráte na téma Tajemství slavkovského podzemí. Soutěž byla rozdělena do 2 kategorií dle věku studentů, a to I. kategorie 6 až 11 let (1.–5. ročník ZŠ) a II. kategorie 12 až 15 let (6.–9. ročník ZŠ).
 
A výsledky?
I. kategorie:
1. Čtveráček Filip, ZŠ a MŠ Znojmo
2. Matušková Julie, ZŠ a MŠ Podolí
3. Kučerová Martina, Dvořáčková Petra, ZŠ Němčany

Pokračovat ve čtení

Velikonoční prodejní výstava

velikonocevýst1

Barevné inspirace, květinové vazby, kraslice a nevšední dekorace. A ještě jedna dobrá zpráva, výrobky si můžete odnést hned domů. Výstava je totiž prodejní.
 
Výstava se uskuteční v sobotu 24. 3. a v neděli 25. 3. od 9:00 do 16:00 v Rubensově sále zámku Slavkov - Austerlitz.
 
Autorky výstavy: Pavla Tauberová, Marcela Drápalová, Hana Křetínská a Veronika Jelínková
 
Srdečně Vás zveme.
 
 

Výstava Momenty jara

Ibsenka 1

  V měsíci březnu se uskuteční u příležitosti zahájení sezóny 2018 na zámku Slavkov výstava výtvarných prací žáků z Mateřské školy speciální, základní školy speciální a praktické školy Ibsenka Brno, příspěvkové organizace. Tato škola vzdělává žáky s mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Součástí speciálního vzdělávání          je i systém ucelené rehabilitace,  v jehož rámci je žákům nabízena mimo jiné logopedie, arteterapie, canisterapie, bazální stimulace a metoda snoezelen.
 
    Tvorbu žáků této školy zná především veřejnost města Brna z pravidelných výstav v Domě pánů z Lipé, Mahenova divadla, Knihovny Jiřího Mahena  a dalších výstavních prostor.
 Výstava ve městě Slavkov u Brna má nejen představit tvorbu žáků se zdravotním postižením mimobrněnské veřejnosti, ale i podělit se o radost z tvorby charakteristické dětskou obrazností.

Pokračovat ve čtení