VÝSTAVA: Kdo si hraje, nezlobí

08 Kdo si hrajeSe stavebnicí si v dětství hrál snad každý. Nyní se tato hravá interaktivní výstava českých stavebnic pro celou rodinu na nějakou dobu přesune i do prostorgalerie v přízemí na Zámku Slavkov – Austerlitz. Nebudou zde jen vystavené exponáty, ale můžete si i pohrát a stavět bez ohledu na Váš věk od 1. srpna do 17. září 2017. Těšit se můžete na hernu s více než tisíci díly stavebnic Seva, Seko, Disco, Blok a Mosaic z produkce české firmy Beneš a Lát. V interaktivní dílně si i rodiče jistě rádi zavzpomínají na své dětské časy a využijí možnost společně vytvořit originální stavbu. Vstupné 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě) na pokladně zámku.

VÝSTAVA: Francie jak ji neznáte - panenky v tradičních krojích a kostýmech Francie

08 Výstava Francie

Výstava je věnována všem, kteří mají rádi Francii, folklór, panenky, hezké lidové kroje a historické kostýmy. Nenechte si ujít tuto výstavu, panenky budou v České republice vystaveny POPRVÉ a to od 3. 8. do 25. 11. v OK galerii v prvním patře zámku ve Slavkově u Brna.

Francouzské panenky „SUVENÝR“ se začaly vyrábět po roce 1930, se zavedením placených dovolených a následným rozvojem cestovního ruchu. Jsou oblečené do autentických lidových krojů a historických kostýmů Francie. Výstava ukáže rozmanitost a krásu lidových krojů celé Francie, Pařížanky v kostýmech z doby „Belle Époque“ aj.

Vstupné je jako obvykle 50-40-30 (dospělý-důchodce-dítě). Těšíme se na Vaši návštěvu.

POZVÁNKA: Popelka na zámku – speciální pohádková prohlídka

08 Popelka

Zámek Slavkov – Austerlitz opět uvede oblíbenou pohádkovou prohlídku, která proběhne v neděli 20. 8. 2017. Pohádka o Popelce se odehraje na prohlídkové trase zámku a nejen děti s rodiči se tak mohou stát součástí tohoto krásného příběhu.
Délka této speciální kostýmované prohlídky je přibližně 45 minut. Začátek prohlídky je vždy v 13:30, 14:30 a 15:30 hod. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. 544 227 548.
Vlastní kostýmy dětí jsou vítány. Těšíme se na Vás!

OHLÉDNUTÍ: Sportovní den v zámeckém parku

sport den

Tanec, dobrá nálada, stín stromů v zámecké zahradě, zábava a aktivní odpočinek. To vše jsme si užili poslední červnové nedělní odpoledne. Za účasti taneční skupiny N-YOJ a Edity Šujanové nám dobrovolníci z neziskové organizace Brno for you představili méně i více obvyklé sporty, které si vyzkoušeli jak děti, tak i dospěláci. Pokud jste nedorazili, nezoufejte. Přijďte si sportovní vybavení půjčit individuálně. Za 20 Kč si na informačním centru ve Slavkově u Brna můžete vyzvednout například sety na badminton, kroket, pétanque, lukostřelbu, slackline, frisbee, finské kuželky nebo žonglovací pomůcky. Více informací o tom, jak půjčovna sportovního vybavení funguje, najdete na www.zamek-slavkov.cz v záložce návštěvník, zámecký park.