Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček má vítěze

vitezISS
Přinášíme vyhodnocení hlasovací soutěže O nejkrásnější vánoční stromeček 2019, která se konala od 23. listopadu do 8. prosince.  Žáci a  studenti devíti slavkovských škol nazdobili vánoční stromečky vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Stromečky byly vystaveny ve vstupní hale zámku a veřejnost mohla hlasovat, který z nich se jim nejvíce líbí. V hlasovacím boxu se za dobu trvání výstavy nashromáždilo neuvěřitelných 1 111 hlasů.
 
Na prvních třech místech se umístily:
     1. místo: Integrovaná střední škola s 198 hlasy
     2. místo: Základní škola Tyršova se 182 hlasy
     3. místo:  družina ZŠ Komenského, působící na ZŠ Tyršova se 165 hlasy
 
Soutěže se dále zúčastnily: komunitní centrum Korálky (družina), MŠ Zvídálek (třída Sluníček), lesní klub Pampeliška, Monty klub, ZUŠ Fr. France a DDM Slavkov.
 
Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným, všechny stromečky byly překrásné.

Pokračovat ve čtení

Provoz zámku, informačního centra a městské knihovny na přelomu roku

Zámek zima
Dovolujeme si vám oznámit provozní dobu zmíněných institucí v prosinci 2019 a po Novém roce:
 
 
Zámek Slavkov - Austerlitz - naposledy můžete zámek (včetně výstavy betlémů) navštívit v neděli 8. prosince od 9:00 do 16:00 hodin. Poté se jeho brány na několik měsíců uzavřou, abychom jej řádně připravili na další sezónu. Tu zahájíme ve čtvrtek 26. března 2020. 
 
Personálně bude zámek obsazen do 20. prosince 2019. Poté s Vámi budeme rádi řešit provozní záležitosti od 2. ledna 2020.

Pokračovat ve čtení

Hlasujte pro nejhezčí vánoční stromeček!

11 vystava Vanoční stromečky

Do 8. prosince můžete na Zámku Slavkov obdivovat vynalézavost a kreativitu dětí a studentů slavkovský škol.

Ve vstupní hale v přízemí zámku je nazdobeno 9 vánočních stromečků a návštěvníci mohou hlasovat o nejkrásnější stromeček. Hlasovací lístky k soutěži jsou na místě.

Svůj hlas můžete dát i v příspěvku na facebookové stránce Zámku Slavkov - Austerlitz, kde i Vy máte možnost vyhrát (soutěž trvá do 8.12. včetně).

Výstava vánočních stromečku je pro veřejnost zdarma.

7. prosince nás navštíví Svatá rodina

12 oživený betlém
V sobotu 7. prosince se Vám od 13 do 15 hodin na nádvoří zámku zjeví Svatá rodina: Panna Maria, Svatý Josef a malý Ježíšek v jesličkách v podání spolku Per Vobis. Scénu doplní i další postavy a možná budou i zvířátka.
 
Ve vstupní hale zámku bude připraveno zdobení perníčků a tvořivé dílničky, kde si budou děti moci vyrobit vánoční dekorace.
 
Vstup zdarma.
 
Těší se na vás programové oddělení zámku a Per Vobis.

Výstava betlémů zahájena

11 vystava betlémů
Zámek Slavkov-Austerlitz vás srdečně zve na výstavu betlémů, která se nachází v přízemí zámku.
Spatřit zde můžete tradiční papírové betlémy, ale i betlémy z exotických krajin, něžné krajkové betlémy či miniatury ve skořápce ořechů.
Dominantu pak tvoří dřevěný betlém s postavami v téměř životní velkosti, zhotovený panem Drbalem z Chválkovic – vše doplněno pohlednicemi s vyobrazením betlémů.
 
Obdivovat budete moci i betlémy zapůjčené ze sbírky z Etnografického ústavu Moravského zemského muzea v Brně, mezi kterými bude miniaturní betlém v makovici nebo skříňový betlém s rokajovým rámem z druhé poloviny 19. století.
 
Přijďte načerpat atmosféru blížících se vánočních svátků.
 
Od 21.11.2019 do 8.12.2019, 9-16 hod.
Zámek Slavkov-Austerlitz, galerie v přízemí