Výstava Svět kostiček - filmová tvroba

06 Kostičky 1

Jedna výstava ze světa kostiček již skončila, Vy však máte stále možnost navštívit druhou, která nese název Svět kostiček - filmová tvorba. Výstava je otevřena každý den od 10:00 do 16:00 až do 31. 8. 2018. 
 
V patře zámku je vystavena převážně vlastní tvorba několika předních regionálních stavitelů, tématicky zaměřena na městskou aglomeraci a architekturu.
 
Dominantu výstavy tvoří dvě velká dioramata města se zábavním parkem, periferií, sportovištěm a pohyblivými vlakovými soupravami na kolejišti od autora výstavy, přezdívaného "Peesko". Vlastní tvorbu modulárních domů ve městské části a viněty filmové tvorby představil pražský stavitel Přemysl Brunhofer, známý pod přezdívkou "Bruno". Sakrální architekturu hájí svým kostelem pod přezdívkou "Matka" Dita Radová ze Sedlce u Berouna.
 
Světové unikáty - hasičské cisterny a tahače přívěsu značky TATRA v měřítku 1:12 reprezentují pražského stavitele Ondřeje Nešlehu. Vlastní tvorbou vozidel zn. Trabant a Škoda v měřítku vozidel Creator Expert se prezentuje brněnský stavitel Vilém Šustr, který představí rovněž model žlutého trabantu, se kterým brázdí po světových kontinentech Dan Přibáň v pořadu "Trabantem napříč kontinenty".
 
Originální téma starověké římské vesnice představuje tvorba stavitele z Jindřichova Hradce, Ondřeje Linharta, mezi aktivními příznivci stavebnice Lego známého pod přezdívkou "Linhi". Ostrov nebo především diorama železniční stanice nabízí vlastní tvorba stavitele z Jihlavy, Daniela Kučery, který se se svou tvorbou umístil v AFOLské soutěži na mezinárodní výstavě Copenhagen v dánské Kodani na úctyhodném třetím místě. Posledním z vystavovatelů je Tomáš Kašpařík z Olomouce, známý pod přezdívkou Chairudo, který nabízí ze své vlastní tvorby skulptury, model větrného mlýna a tovární ultimátní set k filmovému tématu Star Wars. Nebude chybět Lego Wear přehlídka na figurínách, pro dívky Elfí svět a další speciální témata.