Slavkovské restaurování 3. - 26.9. 2019

09 Slavkovsk restaurovn

Již osmý rok spolupracuje Zámek ve Slavkově u Brna s Vyšší odbornou restaurátorskou školou z Brna. Studenti restaurování pod dohledem zkušených restaurátorů a pracovníků zámku obnovují zašlou krásu vybraných sbírkových předmětů. Tuto svou práci pak prezentují veřejnosti. Ta tak má možnost nahlédnout pod pokličku velmi zajímavého oboru, dovědět se o postupech restaurování a jejich náročnosti. Díky průběžné dokumentaci pak návštěvníci mohou sledovat výsledky jejich práce.

Předměty pro restaurování jsou vybírány tak, aby si restaurátoři vyzkoušeli co nejvíce technik a předmět, někdy i se zajímavou historií, pak je prezentován přímo v expozicích zámku nebo na připravovaných výstavách.

Slavkovské restaurování je přístupné široké veřejnosti zdarma od 3. - 26. 9. 2019 od 9:00 do 16:00 , pouze ve všední dny dle otevírací doby zámku, v severní části bývalých koníren zámku, bližší informace Vám rádi sdělíme na pokladně zámku.

 

 
Druhé téma, v přednášce nazvané Strmý vzestup korsického rodáka: Mladá léta Napoleona Bonaparta, přiblíží v úterý 1. října v 17:00 v Rubensově sále historik Zámku Slavkov-Austerlitz Mgr. Martin Rája, Ph.D. Ten se zabývá napoleonskou epochou rovněž dlouhodobě. Pozornost bude zaměřena na méně známé okamžiky a okolnosti Napoleonova mládí. Přednášky finančně podpořil Svaz knihovníků a informačních pracovníků Velká Morava.
                                                                                                                                             Martin Rája (ZS-A)
09 přednáška revoluce kopie
 
10 Napoleon kopie