Kino Jas - úvod

kino jas

 

Přestože je malé, dokáže nabídnout velké zážitky. Kino Jas promítá až třikrát týdně. Nedělní promítání je určeno zejména dětem, ve všední dny a v sobotu jsou na programu populární i nezávislé filmy i snímky na přání. Kino je digitalizované a překvapí vás prostorovým zvukem. 
Kino Jas pořádá i oblíbený Letní filmový festival v zámeckém parku.

Aktuální program

 
 
Únorový program v kině trochu jinak
Vážení přátelé dobrého filmu. V dnešní době až drtivým způsobem válcuje hollywoodská, respektive americká, produkce všechny ostatní. To ale ovšem neznamená, že by se netočily v jiných zemích filmy. Samozřejmě, že točí a rozhodně stojí za zhlédnutí. Proto jsme se rozhodli, že celý únor budeme dávat filmy původem z Evropy. Dovolte tedy, abychom Vás tímto na ně pozvali.
První únorový víkend bude zaměřen na francouzský film. Nabízíme Vám dva snímky, a to Víno nás spojuje, a jak už samotný název napovídá, tak film bude o vínu a také o rodinných vazbách. Druhý film Na shledanou tam na hoře je hořkou komedii odehrávající se po První světové válce.
Následující víkend se pak můžete těšit na severskou produkci, konkrétně norskýprovokativní snímek Thelmavyprávějící o mladé dospívající dívce, která v sobě začíná objevovat skrytá tajemství. Nedělní večer nás čeká sice již starší, ale o to více zajímavý snímek Děvče ze sirkárny, který je dlouhodobě velmi dobře přijímán kritiky a rozhodně byste si jej neměli nechat ujít.
Třetí únorový víkend na Vás čekají filmy z ruské produkce, která se z našich kin prakticky vytratila.  V sobotu 17.2. můžete spatřit historický film Viking, který se odehrává v 10. století v Kyjevské Rusi a v neděli můžete vidět film s názvem Ochránci, kteří jsou ruskou variantu amerických superhrdinů Avengers, Justice League či X-men.
Poslední víkend 24.2. a 25.2. zakončíme britsko-irským filmem Zabití posvátného jelena, který obdržel v loňském roce cenu v Cannes za nejlepší scénář. Rozhodně si tedy nenechte tento film o kardiochirurgovi a jeho zájmu o mladého chlapce ujít. Celou filmovou exkurzi zakončíme v Německu filmem Odnikud s Dianou Kruger v hlavní roli ženy, která přišla o celou rodinu a odmítla se s tím jen tak smířit. Za tento výkon si hlavní představitelka odnesla cenu z Cannes a film dostal Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční film.
Doufáme tedy, že se Vám naše filmová nabídka bude líbit a budeme se těšit na Vaši návštěvu v našem kině.
 
sobota 3.2.2018 19:30
Jean už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně onemocní, a tak se po letech musí vrátit do krajiny svého dětství. Je konec léta, blíží se vinobraní a po otcově smrti se Jean musí spolu se svými sourozenci domluvit, co bude se zděděným rodinným vinohradem. Otec jim odkázal vinohrad i dům s podmínkou, že bez souhlasu obou sourozenců žádný z nich nesmí volně nakládat se svým podílem, a navíc každý má předkupní právo na podíly ostatních. Také musí zaplatit vysokou dědickou daň. A to je postaví před dilema – mají vinohrady, dům i vinařství udržet či prodat? Těžké rozhodování je především před Jeanem, který zanechal v Austrálii partnerku i syna. Tři sourozenci tak postupně upevňují nejen vztah k vinohradu ale i vztahy mezi sebou samými, mezi svými nejbližšími. Postupně je spojuje společná práce, vzpomínky na prožité dětství, a především jejich láska k vínu.
Režie: Cédric Klapisch. Hrají: Hrají: Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil, María Valverde.
Žánr: Drama
113 minut, mládeži přístupný od 12 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 77 %
 
neděle 4.2.2018 19:30
Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a posílá svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta a nadaného umělce z bohaté rodiny Édouarda. Albert skončí po výbuchu zasypaný v zákopu a Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zasáhne střep a přijde o kus obličeje. Toto znetvoření ovlivní životní příběh obou vojáků i po demobilizaci. Albert se stane Édouardovým pečovatelem, a nakonec společně připraví monumentální podvod postavený na národním uctívání válečných hrdinů pomocí pomníků. A poručík Pradelle mezitím bezostyšně vydělává na státní zakázce založené na exhumaci padlých a na výstavbě válečných hřbitovů. Jejich cesty se tak musí zákonitě protnout.
Režie: Albert Dupontel. Hrají: Hrají: MélanieThierry, Émilie Dequenne, Niels Arestrup, Albert Dupontel.
Žánr: Drama/komedie
117 minut, mládeži přístupný od 12 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 81 %
 
sobota 10.2.2018 19:30
Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejich rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.
Režie: Joachim Trier. Hrají: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen.
Žánr: Thriller
116 minut, mládeži přístupný od 15 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 72 %
 
neděle 11.2.2018 19:30
V osmdesátých letech se ve Finsku často mluvilo o tom, že problémem finského filmu je nedostatek dobrých námětů. Kaurismäkiho tehdy napadlo, že podkladem pro dobrý námět se může stát například obyčejná sirka: Kde se vyrábějí sirky? – Nejspíš v nějaké továrně. – A kdo je tam vyrábí? – Snad nějaké děvče. – A kam jde děvče po práci? – Možná domů. – Co na něj doma čeká? – Možná úchylný otec. Rozvinutím tohoto elementárního dějového řetězce vzniká na konci drama téměř antických rozměrů.
Režie: Aki Kaurismäki. Hrají: Kati Outinen, Elina Salo, Esko Nikkari, Vesa Vierikko.
Žánr: Drama/komedie
68 minut, mládeži přístupný, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 81 %
 
sobota 17.2.2018 19:30
Kyjevská Rus, konec 10. století. Po smrti vládce Kyjevské Rusi Svjatoslava I. vypukl bratrovražedný boj mezi jeho syny. Z něj vychází vítězně Jaropolk. Oleg je mrtev a mladý kníže Vladimir prchá do Švédska. Zde během let shromáždí vojsko vikingských žoldáků a v jeho čele se vrací, aby dobyl Kyjev a sjednotil říši.
Režie: Andrej Kravčuk. Hrají: Danila Kozlovskij, Světlana Chodčenkova, Maxim Suchanov.
Žánr: Historický/drama
133 minut, mládeži přístupný, české titulky
vstupné: 70 Kč
ČSFD 57 %
 
neděle 18.2.2018 19:30
Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA, aby u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se Ochránci kdy setkali, musí se vydat znovu do akce...
Režie: Sarik Andreasjan. Hrají: Anton Pampušnyj, Sanžar Madijev, Valerija Škirando.
Žánr: Akční
89 minut, mládeži přístupný od 12 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 35 %
 
sobota 24.2.2018 19:30
Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení.
Režie: Yorgos Lanthimos. Hrají: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Alicia Silverstone.
Žánr: Drama/mysteriózní
121 minut, mládeži přístupný od 15 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 68 %
 
neděle 25.2.2018 19:30
Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou, Katja ovšem nemůže jít dál s vědomím, že vrazi její rodiny chodí beztrestně po svobodě. V hlavní roli thrilleru o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger.
Režie: Fatih Akin. Hrají: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Acar, Samia Muriel Chancrin.
Žánr: Drama/krimi
106 minut, mládeži přístupný od 15 let, české titulky
vstupné 70 Kč
ČSFD 80 %
 
Přehledný letáček programu kina v únoru ke stažení ZDE