Kalendář událostí

Divadelní představení: Potopený zvon
Baner divadlo Potopený zvon
 
Divadelní spolek Slavkov u Brna přichází za svými věrnými diváky se svojí další inscenací. Po úspěšném uvedení „Snu noci svatojánské“ a obnovené premiéře „Dámského krejčího“, vám tentokrát přinášíme pohádku pro nejmenší z pera autora dětských loutkových pohádek Bohumila Schweigstilla.
 
O autorovi :
Bohumil Schweigstill byl povoláním učitel. Narodil se v obci Trhové Dušníky u Příbrami v roce 1875. Od roku 1900 byl učitelem a později i ředitelem školy v Praze.
Zájem o všestranný duševní rozvoj dětí, podnítil jeho zájem o loutkové divadlo.
V roce 1915 založil ve škole loutkovou ochotnickou scénu. Pro pravidelná sobotní a nedělní vystoupení loutkového souboru začal psát divadelní hry.
Zpracovával výhradně pohádkové náměty a zdůrazňoval jejich výchovné vyznění.
S oblibou používal hereckou dvojici Kašpárka a Honzy. Jeho hry patřily v prvním desetiletí 20.století k nejhranějším na českých amatérských scénách.
 
Dovolujeme si vás tedy pozvat v sobotu 9. a v neděli 10.prosince 2017 do společenského centra Bonaparte. Obě představení začínají v 16 hodin. A nemusíte se bát délky uvedeného dílka. Pohádka o statečném Kašpárkovi a jeho kamarádu Honzovi, kteří osvobodili zakletý mlýn od čertů, bude trvat jenom 40 minut. Srdečně zvou ochotníci.
 
KDY: 9. a 10. 12 od 16:00 hodin
KDE: SC Bonaparte, velký sál
VSTUPNÉ: 50 Kč
 
12 divadlo potopeny zvon

Zpět