Kalendář událostí

Výstava "Svět kostiček - filmová tvorba"

Baner Svět kostiček

PRAKTICKÝ PŘEHLED VÝSTAV SVĚT KOSTIČEK NA ZÁMKU VE SLAVKOVĚ U BRNA

V patře zámku se bude vyskytovat převážně vlastní tvorba několika předních regionálních stavitelů, tématicky zaměřena na městskou aglomeraci a architekturu. Dominantu výstavy budou tvořit dvě velká dioramata města se zábavním parkem, periferií, sportovištěm a pohyblivými vlakovými soupravami na kolejišti od autora výstavy, přezdívaného "Peesko". Vlastní tvorbu modulárních domů ve městské části a viněty filmové tvorby představí pražský stavitel Přemysl Brunhofer, známý pod přezdívkou "Bruno". Sakrální architekturu hájí svým kostelem pod přezdívkou "Matka" Dita Radová ze Sedlce u Berouna. Světové unikáty - hasičské cisterny a tahače přívěsu značky TATRA v měřítku 1:12 reprezentují pražského stavitele Ondřeje Nešlehu. Vlastní tvorbou vozidel zn. Trabant a Škoda v měřítku vozidel Creator Expert se prezentuje brněnský stavitel Vilém Šustr, který představí rovněž model žlutého trabantu, se kterým brázdí po světových kontinentech Dan Přibáň v pořadu "Trabantem napříč kontinenty". Originální téma starověké římské vesnice představí tvorba stavitele z Jindřichova Hradce, Ondřeje Linharta, mezi aktivními příznivci stavebnice Lego známého pod přezdívkou "Linhi". Ostrov nebo především diorama železniční stanice nabídne vlastní tvorba stavitele z Jihlavy, Daniela Kučery, který se se svou tvorbou umístil v AFOLské soutěži na mezinárodní výstavě Copenhagen v dánské Kodani na úctyhodném třetím místě. Posledním z vystavovatelů je Tomáš Kašpařík z Olomouce, známý pod přezdívkou Chairudo, který nabídne ze své vlastní tvorby skulptury, model větrného mlýna a tovární ultimátní set k filmovému tématu Star Wars. Nebude chybět Lego Wear přehlídka na figurínách, pro dívky Elfí svět a další speciální témata. Výstava v patře bude otevřena taktéž ve čtvrtek 22. března a potrvá do 31. srpna 2018.

Podívejte se na reportáž České televize

Expozice z téměř 1.500.000 dílků stavebnice Lego nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na části sbírkového fondu projektu putovní výstavy Svět kostiček® a dále exponáty ze soukromých sbírek a vlastní tvorby několika českých stavitelů. Na pokladně zámku lze zakoupit nové stavebnice Lego za fajn ceny.

Ke hraní je pro děti k dispozici v přízemním sále dětská herna se čtyřmi herními zónami. Pro nejmenší děti od 6 - 24 měsíců věku budou připraveny kostky Baby Primo. Pro děti od 2 - 5 let věku kostky Lego Duplo s vláčkodráhou na koberci. Pro starší stavitele klasické kostky a robotí Bionicle kostky. Bude zde také umístěna vitrína se speciální tematickou disciplínou z kostiček Lego - část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo.

 
KDY: 22. 3. - 31. 8., 10:00 - 17:00 (poslední vstup v 16:00)
KDE: Zámek Slavkov - Austerlitz, OK galerie
 
Otevírací doba: ZDE (poslední vstup hodinu před koncem otevírací doby)
Délka prohlídky: 30 minut + herna 30 minut
Max. počet: 30 osob
 
Nutnost rezervace pouze pro skupiny:
tel.: +420 544 227 548
 
Vstupné:
Dospělí 70 Kč
Senioři 60 Kč
Děti od 3 let, studenti, ZTP 50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti) 200 Kč
 
 
MOŽNOST PLATBY KARTOU
 
06 Kostičky 1

Zpět