Kalendář událostí

Slavkovské restaurování

Banery web 2 10

Již osmý rok spolupracuje Zámek ve Slavkově u Brna s Vyšší odbornou restaurátorskou školou z Brna. Studenti restaurování pod dohledem zkušených restaurátorů a pracovníků zámku obnovují zašlou krásu vybraných sbírkových předmětů. Tuto svou práci pak prezentují veřejnosti. Ta tak má možnost nahlédnout pod pokličku velmi zajímavého oboru, dovědět se o postupech restaurování a jejich náročnosti. Díky průběžné dokumentaci pak návštěvníci mohou sledovat výsledky jejich práce.
 
Předměty pro restaurování jsou vybírány tak, aby si restaurátoři vyzkoušeli co nejvíce technik a předmět, někdy i se zajímavou historií, pak je prezentován přímo v expozicích zámku nebo na připravovaných výstavách.
 
Slavkovské restaurování je přístupné široké veřejnosti zdarma.

V letošním roce se budou studenti Vyšší odborné školy restaurátorské z Brna zabývat poměrně složitou restaurátorskou činností. Do květnového restaurování byly vybrány stůl a rohová skříňka z rozsáhlého souboru zhotoveného technikou boulle - z pozůstalosti po Václavu a Josefíně Kounicových. Jde o reprezentativní nábytek z 2. poloviny 19. století, který je intarzován zlacenou mosazí a želvovinou – vše vsazeno do černě lakovaného dřeva. Celý nábytkový soubor je vystaven v hlavní prohlídkové trase zámku ve Slavkově u Brna. 

 

KDY: 14. 5. - 7. 6. 2019, dle otevírací doby zámku pouze ve všední dny

KDE: OK Galerie v prvním patře zámku

VSTUPNÉ: vstup zdarma po předchozí domluvě na pokladně zámku

 

Zpět