Kalendář událostí

Národní festival neprofesionálních orchestrů

Baner fest neprof.těles

Již po třetí se ve Slavkově uskuteční koncert Národního festivalu neprofesionálních orchestrů. Letos se uskuteční v neděli 2. června v 17 hodin v Rubensově sále na zámku. Vystoupí zde hned tři kvalitní komorní uskupení: Pražské barokní harmoniky, Třinecký komorní orchestr a Komorní orchestr Arthura Nikische. Sehrají klasické skladby hudebních velikánů jako například Antonio Vivaldi, Jan Václav Stamic a Arcangelo Corelli. 
Více na www.ko-an.cz
 
V loňském a předloňském roce se v rámci dnů Slavkova konal za podpory vedení zámku Slavkov u Brna koncert Národního festivalu neprofesionálních komorních orchestrů, který se setkal s příznivým ohlasem. Na koncertu se představila tři komorní tělesa, která zaujala posluchače velmi kvalitní interpretační úrovní.
Jedním ze souborů byl i Komorní orchestr Arthura Nikische, který do roku 2016 nesl název Kyjovský komorní orchestr a který je současně pořadatelem festivalových koncertů v Jihomoravském kraji od roku 2003. Mnozí návštěvníci mají v paměti koncerty, kterým orchestr zahajoval sezonu Slavkovského muzea.
 
Program v roce 2019:
Pražské barokní harmoniky
Třinecký komorní orchestr
Komorní orchestr Arthura Nikische
 
KDY: 2. 6. 2019 od 17:00 - 18:30
 
KDE: Zámek Slavkov - Austerlitz, Rubensův sál
 
VSTUPNÉ: dobrovolné

 

06 nrodn festival neprofesionlnch orchestr

Zpět