Kalendář událostí

Prohlídky zámku s Marií Terezií
Banery web PV
 

Na sobotu 21.9. 2019 připravuje skupina Per Vobis speciální kostýmované prohlídky na zámku Slavkov - Austerlitz. Vraťte se s námi zpět do 2. pol. 18 stol., kdy na rakouském trůně seděla z Boží vůle uherská a česká královna, arcivévodkyně rakouská, vévodkyně burgunská a hraběnka tyrolská. My ji známe jako císařovnu Marii Terezii. K ruce měla významného moravské šlechtice, Václava Antonína Kounice, majitele slavkovského zámku. Jaké starosti vyplývaly z role prvního rádce, o co všechno se kníže zasloužil a k čemu přispěl, si přijďte poslechnou a zažít na vlastní kůži za námi na zámek Slavkov-Austerlitz v sobotu 21. 9. 2019. Nudit se určitě nebudete!

 
Nestudujte historii jen z knih, přijďte ji zažít na vlastní kůži. Pobavíte se a dozvíte se různé pikantnosti o našich předcích. 
Prohlídka prochází trasou historické sály, avšak na místo běžného výkladu průvodce se návštěvník dozví historická fakta formou hraných scének. Ty se obvyklé váží k rodu Kouniců nebo k důležité dějinné události Bitvy tří císařů. Díky hercům ze spolku Per Vobis se zámek Slavkov - Austerlitz stal prvním objektem v České republice, kde se tyto kostýmované prohlídky začaly provozovat. 
Pouze v českém jazyce.
 
Rezervujte si vstupenky zavčas, o oživené historické prohlídky je vždy velký zájem.
Rezervace vstupenek je možná na pokladně zámku na tel. č. +420 544 227 548 nebo na e-mailové adrese rezervace@zamek-slavkov.cz
 
KDY: 21.9. 2019, 10:30, 11:30, 12:30, 14:30 a 15:30
KDE: Zámek Slavkov-Austerlitz
VSTUPNÉ: dospělí 180 Kč
                 děti od 3 let, studenti, senioři, ZTP 120 Kč
                 rodinné vstupné 540 Kč
 
Kostýmované prohlídky

Zpět