expozice

Jak to vypadalo uprostřed jedné z nejkrvavějších bitev v evropských dějinách? Jak těžká a složitá je šavle nebo puška ruského, francouzského či rakouského vojáka? Proč město, známé v Čechách, na Moravě a ve světě i pod názvem Austerlitz, tolik přitahovalo významné osobnosti a rody? Nejen to můžete zjistit a prožít ve zrekonstruovaných zámeckých konírnách a jízdárnách na Zámku Slavkov - Austerlitz, kde je otevřená nová expozice s názvem Austerlitz - malé město velkých dějin.

 V rozsáhlých prostorách jsou rozmístěny nejen unikátní historické artefakty, ale i televize s ukázkovými videi či plastický model s projekcí bitvy. V prostorách se například nachází i vzácná slavnostní šavle maršála Radeckého nebo posmrtná maska Napoleona. Poslední místnost je již čistě interaktivní - nejen děti si zde mohou vyzkoušet jak těžké byly zbraně vojáků, nebo si mohou nasadit jejich klobouky či torny.
Součástí výstavy je i dioráma, které návštěvníky díky poutavému scénickému provedení a videoprojekci vtahuje přímo do děje bitvy. V expozici se kromě artefaktů ze soukromých sbírek a českých a moravských muzeí objevují i unikátní předměty z rozsáhlého slavkovského depozitáře.

Speciální program pro školy

Tagy: školy, Austerlitz, expozice